WITAMY!

04-10-2017

Warsztaty i bookcrossing w ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Brzesku


4 października gościliśmy p. Alicję Koźmińską, p. Teresę Stanczykiewicz i p. Anetę Kurę z zaprzyjaźnionej Biblioteki Pedagogicznej. Odwiedzające nas panie przeprowadziły z uczniami blisko dwugodzinne zajęcia warsztatowe. Pani Alicja Koźmińska – kierownik Biblioteki poprowadziła rozgrywkę w „Oil City”. W grze promującej przedsiębiorczość uczestniczyli uczniowie klasy siódmej. Panie Teresa Stanczykiewicz i Aneta Kura pracowały z grupą przedszkolaków.

Środowe spotkanie było również okazją do wymiany pomysłów oraz doświadczeń związanych z konkretnymi działaniami na rzecz rozwijania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Naszym wspólnym przedsięwzięciem wychodzącym naprzeciw temu wyzwaniu jest szkolna półka bookcrossingowa. Dzięki wsparciu brzeskiej Biblioteki Pedagogicznej nasz nowo otwarty punkt wymiany książek wypełnił się interesującymi materiałami. Z półki mogą korzystać zarówno dzieci, jak i rodzice – każdy może przynieść własną książkę, komiks lub czasopismo – każdy może również zabrać egzemplarz do przeczytania w domu. Mamy nadzieję, że udostępnianych pozycji będzie systematycznie przybywać, a kącik do dzielenia się książką będzie miejscem tętniącym życiem.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i liczymy na kolejne spotkania. Zajęcia prowadzone przez odwiedzające nas panie tak bardzo spodobały się uczniom, że aż prosi się, by zostały powtórzone przy jakiejś nieodległej okazji.

 

Marek Czaja